Technika 2 x RESET
Technika opiera się na założeniu, ze ciało ma wrodzoną zdolność do leczenia się, o ile damy mu odpowiednie narzędzie. 2 x reset ma na celu przywrócić witalność poprzez wspieranie i stymulowanie własnych mechanizmów leczniczych organizmu.
2 x reset to naturalna technika pozwalająca na redukcję niechcianych emocji na poziomie psycho-fizycznym. Równoległa praca na poziomie emocji i ciała przywraca równowagę, która pozwala nie tylko uporać się z traumą, stresem czy lękiem, ale również pokonać ból, pokonać chorobę, zrozumieć siebie, wybaczyć, pokonać kompulsję, przy jednoczesnym rozluźnieniu napięć i przywróceniu energii życiowej.
Sposób pracy z emocjami i przekonaniami
Praca z emocjami i przekonaniami jest programem zawierającym 10 bloków tematycznych, które pozwolą na analizę własnego ja w różnych aspektach:
- emocjonalny rollercoaster
- lustro
- trauma jak rzep
- wycena siebie
- samo destrukcja
- przekonania
- wehikuł czasu
- mea culpa
- chciej chcieć
- rozejm
W pracy z ciałem 2 x reset wykorzystuje znane techniki tj. trening autogenny, ćwiczenia medycyny energetycznej min. wg dr Donny Eden, kilka ćwiczeń Lowena, autopulsing, ćwiczenia rozluźniające powięzi. Wybór tego rodzaju ćwiczeń, pozwala na praktykowanie 2 x reset niezależnie od stopnia sprawności fizycznej.
powięź powięź
O tym, że nastrój wpływa na powięź R.Luis Shultz i Rosemary Feitis opisują w książce „Niekończąca się sieć”. Omówiono w niej jak nasze emocje są „magazynowane” w naszym ciele w tym tkance łącznej.
„Fizyczna odpowiedź na emocje biegnie przez tkankę łączną” „Powięź jest emocjonalnym ciałem… Ideały, uczucia są odczuwane w całym ciele człowieka i podróżują po nim przez sieć powięziową . Następnie my interpretujemy fizjologiczne odczucia jako gniew, miłość, zainteresowanie (…)”.
„Niekończąca się sieć” – R.Luis Shultz, Rosemary Feitis
Używając techniki 2 x reset możemy rozwijać holistyczne podejście do zrozumienia postawy i ruchu. Podejście, które pokazuje, że natura problemu nie leży tylko w anatomii, lecz także w psychice i emocjach.
Powięź może stać się sztywniejsza i mniej podatna na manualną pracę w sytuacji, gdy klient jest zaniepokojony, przestraszony, czy przechodzi depresję.
Schultz & Feitis 1996, Lowen 1989